Waldemar Feliks Tokarz, urodzony 21 kwietnia 1948 roku w Bielawie, to postać znana w Polsce nie tylko jako górnik, ale również jako doświadczony polityk. W trakcie swojej kariery zasiadał w Sejmie X kadencji, gdzie pełnił rolę posła.
Jego doświadczenie w przemyśle górniczym oraz zaangażowanie w życie polityczne kraju przyczyniły się do jego szerokiej rozpoznawalności w społeczeństwie. Tokarz stał się symbolem pracy w trudnych warunkach oraz wieloletniego zaangażowania w sprawy publiczne.
Życiorys
Waldemar Tokarz ukończył w 1966 roku Liceum Ogólnokształcące, po czym rozpoczął swoją karierę zawodową w Bielawskich Zakładach Przemysłu Bawełnianego. Już w 1980 związał się z branżą górniczą, gdzie zdobył tytuł górnika strzałowego w Zakładzie Robót Górniczych „ROW” mieszczącym się w Rybniku.
W 1971 roku, Tokarz wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a w jej strukturach aktywnie działał jako członek egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR w Rybniku. Jego zaangażowanie polityczne zaowocowało w 1989 roku uzyskaniem mandatu posła na Sejm kontraktowy, który reprezentował okręg rybnicki. Ostatecznie, na zakończenie kadencji, wstąpił do Parlamentarnego Klubu Lewicy Demokratycznej.
Tokarz pełnił ważne funkcje w parlamencie, zasiadając w dwóch kluczowych komisjach: Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Polityki Społecznej. Po zakończeniu swojej misji poselskiej, nie ubiegał się o reelekcję.
W uznaniu jego działalności, w 1986 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Pozostali ludzie w kategorii "Polityka i administracja":
Andrzej Michałowski | Karol Maśliński | Tomasz Smolarz | Stanisław Jurcewicz | Jarosław Kresa | Jarosław Sokołowski (samorządowiec) | Krzysztof Debich | Grzegorz KosowskiOceń: Waldemar Tokarz