UWAGA! Dołącz do nowej grupy Bielawa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Rozstrzygnięcie XIX edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”


W dniu 18 marca 2026 roku ogłoszono wyniki XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, który co roku organizuje Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Celem konkursu jest wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób angażują się w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwami oraz ofiarom nieszczęśliwych wypadków. W tej edycji jury, w skład którego weszli laureaci ubiegłych edycji, dokonało wyboru pięciu nagrodzonych policjantów.

W konkursie mogą brać udział policjanci zgłaszani przez osoby indywidualne, instytucje oraz organizacje. Termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 31 maja 2026 roku, a laureaci zostali wyłonieni na podstawie szczegółowej analizy przesłanych formularzy. Konkurs ma na celu promocję postaw altruistycznych oraz umiejętności profesjonalnych wśród funkcjonariuszy, którzy w codziennej pracy wykazują empatię i zaangażowanie w pomoc wszystkim potrzebującym.

Ostatnia edycja przyniosła wyróżnienia dla pięciu wyjątkowych policjantów. Wśród laureatów znaleźli się: sierż. szt. Kamil Cieszkowski z Gliwic, st. post. Maksymilian Czarniecki z Złotoryi, sierż. Jakub Kotowicz z Węgorzewa, asp. szt. Sławomir Mikucki z Łomży oraz podkom. Krzysztof Świerczyński z Wąbrzeźna. Wszyscy nagrodzeni funkcjonariusze pokazali, jak ważna jest ich rola w lokalnych społecznościach, dolna czasami życie zwykłych obywateli w obliczu trudnych sytuacji.

Źródło: Policja Dzierżoniów


Oceń: Rozstrzygnięcie XIX edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”

Średnia ocena:4.96 Liczba ocen:23


Zobacz Także